kuře recepty

Recepty z Drůbežího Masa

Zde můžete vyhledávat pouze recepty uvedené v podkategorii Drůbežího maso.
Recepty na kuře, krůtu, kachnu, hus a jinou drůbež.

Kuřecí Játra na SmetaněOd PeterKuřecí maso je jednou z nejstarších a nejběžnějších surovin. Recept na kuřecí játra je historicky opravdu těžko umístitelný. Každá země připravuje verzi kuřecích jater s cibulí a svými místními ingrediencemi. Krémová verze kuřecích jater je velmi rozšířená v celé střední Evropě. Kuřecí játra jsou velmi výživnou a chutnou ingrediencí. Tento recept je jedním z nejjednodušších na provedení. Doporučuji podávat s rýží nebo čerstvým chlebem.
Kuřecí KormaOd PeterKorma pochází ze severní Indie, je to spíše do sladké, což je pokrm vhodný pro celou rodinu. Korma má své kořeny v mughlajské kuchyni indického subkontinentu. Je to charakteristický mughalský pokrm, jehož kořeny sahají až do 16. století a do doby mughalských vpádů do regionu.
Texaská Krůtí PrsaOd PeterKrůtí prsa jsou jedním z nejvíce podceňovaných kusů masa. Když se dobře okoření a vyudí, může vám na talíři přinést úžasný zážitek. Uzené máslo je absolutní hvězdou tohoto receptu. I když je tento recept snadný na přípravu, vyžaduje určité dovednosti kolem grilování, které dokáží udržet stabilní teplotu.
Polévka Tom Kha GaiOd PeterNa konci 19. století nebyla tom kha polévka. Byl to pokrm z kuřete nebo kachny vařený v lehkém kokosovém vývaru s velkým množstvím galangalu. Podávalo se s marmeládou z pražených chilli papriček, která sloužila jako omáčka. Protože je tento pokrm velmi oblíbený, existují i další verze polévky - vegetariánská, tofu, mořské plody a vepřová tom kha jsou jen některé z jejích variant. Tradičně se podává s rýží jako přílohou, ozdobená lístky koriandru a nakrájenými rajčaty.
Kuřecí SatayOd PeterSatay byl ovlivněn indonéskou, malajskou a thajskou kuchyní, ale jeho původ je široce uznáván jako indonéský ostrov Jáva. Satay je masový pokrm, který se marinuje, napíchává na špíz, griluje a podává se běžně s arašídovou omáčkou. Recept se brzy rozšířil do blízkých zemí jihovýchodní Asie díky jejich těsné blízkosti, cestovním a obchodním vazbám, které mezi těmito zeměmi existovaly. Satay lze nalézt v mnoha zemích jihovýchodní Asie, včetně Malajsie, Singapuru, Thajska, Filipín, Bruneje a Východního Timoru, kde se přizpůsobil místnímu stylu vaření a přísadám a má svou vlastní výraznou chuť.
Sezamové Trhané KuřeOd PeterTento jednoduchý recept trhané kuře na sezamu vychází z osvědčených postupů asijské kuchyně. S pomocí tlakového hrnce zůstane kuře hydratované a vlhké, přesto se rozpadne bez větší námahy. Okurky jsou skvělým doplňkem dodatečné svěžesti.
Caesar SalátOd PeterZa vznik salátu je obecně považován restauratér Caesar Cardini, italský přistěhovalec, který provozoval restaurace v Mexiku a ve Spojených státech. Jeho dcera Rosa vyprávěla, že salát vynalezl její otec ve své restauraci v mexické Tijuaně v době prohibice, když se v kuchyni na 4. července 1924 vyčerpaly zásoby. Několik Cardiniho zaměstnanců uvedlo, že pokrm vymysleli oni.
Kuřecí AdoboOd PeterPodstatou adobo je proces vaření, nikoliv recept. Na mírném ohni se zjemňuje štiplavý ocet, který zesiluje chuť masa a vytváří hedvábnou, lahodnou omáčku, která se vždy podává s voňavou bílou rýží. Jedná se o skutečně velkolepý a velmi jedinečný recept. Tento pokrm se doporučuje podávat s rýží.
Konfitované Kachní StehnoOd PeterKlíč k úspěšnému receptu na konfitovaná kachní stehna se skrývá v tuku. Starší kachní tuk, tedy kolikrát jste ho použili na konfitování, určuje, jak dobře ochucená budou vaše konfitovaná kachní stehna. Pokud kachní tuk vůbec nemáte, použijte máslo. Je to běžný způsob, jak si vytvořit základ z kachního tuku. Při každém vaření vznikne nově vyškvařený kachní tuk a vy ho budete mít stále více a více, nakonec máslo zcela ustoupí.
Kachní Prsa Sous VideOd PeterRecept, díky kterému si doma můžete připravit kachní prsa jako z michelinské restaurace. Pokud vlastníte sous vide a nikdy jste neudělali recept na kachní prsíčka, pak jste o hodně přišli. Hej! To maso je nedopečeno! Kachní maso, je červené maso. To je na míle vzdálené kuřecímu nebo krůtímu masu, vyžaduje dosažení teploty 63C uvnitř, aby bylo bezpečné ke konzumaci, stejně jako hovězí maso. Vaříme minimálně 2 hodiny, ale jak víme, vaření 3-4 hodiny je také v pořádku, protože prakticky neexistuje způsob, jak maso převařit, když už, tak ho to jen udělá křehčím. Kachní prsa se krájí na tenké plátky a podávají se s plackou.
Cane’s Smažené KuřeOd PeterTento recept se snaží napodobit kuře ze sítě restaurací rychlého občerstvení Raising Cane's. Tento řetězec založili Todd Graves a Craig Silvey v roce 1996 v Baton Rouge v Louisianě.
Paštika z Kuřecích JaterOd PeterV mnoha receptech se kuřecí játra nejprve uvaří na pánvi a poté se rozmixují v kuchyňském robotu. Metoda v tomto receptu spočívá v rozmixování syrových kuřecích jater, což je podle mého názoru mnohem lepší. Důvod je jednoduchý, během vaření máme absolutní kontrolu nad teplotou, v žádném případě se nám paštika nerozvaří, což zajistí vynikající výsledky a pěknou růžovou barvu uvnitř. Ve francouzských kuchařkách se tento recept nazývá Pâte en Terrine.

This website would like to use cookies to improve your experience.