kuře recepty

Recepty z Drůbežího Masa

Zde můžete vyhledávat pouze recepty uvedené v podkategorii Drůbežího maso.
Recepty na kuře, krůtu, kachnu, hus a jinou drůbež.

Čirý Kuřecí VývarOd PeterSlepičí polévka je po staletí, ne-li tisíciletí, uklidňujícím pokrmem a lékem pro nemocné napříč různými kulturami. Původ a vývoj kuřecí polévky jsou zakořeněny ve starověkých kulinářských tradicích a je těžké určit přesný začátek. Dávno před zaznamenanou historií starověké národy vařily kosti, maso a někdy i zeleninu ve vodě, aby vytvořily výživné vývary. I když je obtížné určit konkrétní původ kuřecího vývaru, je bezpečné předpokládat, že jakmile lidé začali domestikovat drůbež, začali vyrábět vývar z kuřete. Ve starověkém Řecku byl lékař Hippokrates (asi 460 – 370 př. n. l.) znám tím, že používal čiré vývary, včetně kuřecího, k léčbě pacientů, zejména těch s trávicími potížemi. Čirost vývaru byla pravděpodobně důležitá pro zajištění jeho čistoty a jemnosti.
Tahjské Kari MasoOd PeterKhua Kling, také známý jako „Kua Kling“ nebo „Khua Kling Moo“, je tradiční thajské jídlo s kořeny v jižním Thajsku. Je to kořeněné a chutné jídlo, které je oblíbené mezi nadšenci thajského jídla, kteří si užívají pálivé jídlo a výrazné chutě. Přesný původ a historie Khua Kling nejsou dobře zdokumentovány, ale předpokládá se, že pochází z jižní oblasti Thajska, zejména z provincie Pattani. Toto jídlo je silně spojeno s kuchyní muslimské komunity v jižním Thajsku, známé jako Malajci nebo „Pattani“. Pokrm se připravuje tak, že se koření nejprve roztluče dohromady, aby vznikla pasta nebo v thajštině „khua“. Pasta se poté smaží na oleji, dokud se nerozvoní, čímž vznikne bohatý a aromatický základ. Poté se přidá mleté maso a za stálého míchání se smaží s kari pastou, dokud se neprovaří, což umožní, aby se chutě spojily.
Kuřecí Tikka z TandooruOd PeterHistorie Tandoori Chicken Tikka lze vysledovat až do éry Mughalů v Indii, která trvala od 16. do 19. století. Mughalové, kteří byli známí svou extravagantní a sofistikovanou kuchyní, přinesli do Indie mnoho perských a středoasijských jídel. Vaření tandoori bylo jednou z takových kulinářských tradic, kterou do regionu přinesli Mughalové. Mughalští císaři a jejich šlechtici byli známí svou láskou k bohatému a chutnému jídlu. Vyvinuli metodu vaření masa v tandooru, což je válcová hliněná pec vytápěná dřevěným uhlím nebo dřevem. Tato technika vaření umožnila intenzivnímu teplu uzavřít chutě a šťávu masa a zároveň mu dát výraznou kouřovou chuť. Tandoori Chicken Tikka byla vytvořena marinováním malých kousků kuřete ve směsi jogurtu a koření, jako je kmín, koriandr, kurkuma, zázvor, česnek a chilli prášek. Marinované kuře se pak napíchlo na špíz a vložilo do tandooru, aby se uvařilo, dokud nezměkne a zvenku lehce zuhelnatělo.
Máslové KuřeOd PeterKuře na másle, známé také jako murgh makhani, je oblíbené indické jídlo s bohatou a aromatickou historií. Počátky máslového kuřete sahají až do Dillí v Indii v polovině 20. století. Historie vzniku máslového kuřete se točí kolem restaurace Moti Mahal, kterou ve 20. letech 20. století založil Kundan Lal Gujral. Kundan Lal Gujral se zasloužil o vynalezení receptu na máslové kuře. Legenda praví, že nápad na máslové kuře vznikl jako způsob, jak znovu využít zbytky kuřecího masa, protože v restauraci často zůstávaly na konci dne zbytky kuřete tandoori. Aby se zabránilo plýtvání, přišel Kundan Lal Gujral s nápadem dusit zbytky kuřete tandoori v rajčatové omáčce spolu s máslem a smetanou. Vznikl tak bohatý a aromatický pokrm, který se stal okamžitě hitem. Kombinace křehkých kousků kuřete ve smetanové rajčatové omáčce, která byla obohacena kořením a máslem a smetanou, se ukázala jako neodolatelná. Máslové kuře si rychle získalo oblibu nejen v Dillí, ale i v celé Indii a nakonec i po celém světě.
Kuřecí Játra na SmetaněOd PeterKuřecí maso je jednou z nejstarších a nejběžnějších surovin. Recept na kuřecí játra je historicky opravdu těžko umístitelný. Každá země připravuje verzi kuřecích jater s cibulí a svými místními ingrediencemi. Krémová verze kuřecích jater je velmi rozšířená v celé střední Evropě. Kuřecí játra jsou velmi výživnou a chutnou ingrediencí. Tento recept je jedním z nejjednodušších na provedení. Doporučuji podávat s rýží nebo čerstvým chlebem.
Kuřecí KormaOd PeterKorma pochází ze severní Indie, je to spíše do sladké, což je pokrm vhodný pro celou rodinu. Korma má své kořeny v mughlajské kuchyni indického subkontinentu. Je to charakteristický mughalský pokrm, jehož kořeny sahají až do 16. století a do doby mughalských vpádů do regionu.
Texaská Krůtí PrsaOd PeterKrůtí prsa jsou jedním z nejvíce podceňovaných kusů masa. Když se dobře okoření a vyudí, může vám na talíři přinést úžasný zážitek. Uzené máslo je absolutní hvězdou tohoto receptu. I když je tento recept snadný na přípravu, vyžaduje určité dovednosti kolem grilování, které dokáží udržet stabilní teplotu.
Polévka Tom Kha GaiOd PeterNa konci 19. století nebyla tom kha polévka. Byl to pokrm z kuřete nebo kachny vařený v lehkém kokosovém vývaru s velkým množstvím galangalu. Podávalo se s marmeládou z pražených chilli papriček, která sloužila jako omáčka. Protože je tento pokrm velmi oblíbený, existují i další verze polévky - vegetariánská, tofu, mořské plody a vepřová tom kha jsou jen některé z jejích variant. Tradičně se podává s rýží jako přílohou, ozdobená lístky koriandru a nakrájenými rajčaty.
Kuřecí SatayOd PeterSatay byl ovlivněn indonéskou, malajskou a thajskou kuchyní, ale jeho původ je široce uznáván jako indonéský ostrov Jáva. Satay je masový pokrm, který se marinuje, napíchává na špíz, griluje a podává se běžně s arašídovou omáčkou. Recept se brzy rozšířil do blízkých zemí jihovýchodní Asie díky jejich těsné blízkosti, cestovním a obchodním vazbám, které mezi těmito zeměmi existovaly. Satay lze nalézt v mnoha zemích jihovýchodní Asie, včetně Malajsie, Singapuru, Thajska, Filipín, Bruneje a Východního Timoru, kde se přizpůsobil místnímu stylu vaření a přísadám a má svou vlastní výraznou chuť.
Sezamové Trhané KuřeOd PeterTento jednoduchý recept trhané kuře na sezamu vychází z osvědčených postupů asijské kuchyně. S pomocí tlakového hrnce zůstane kuře hydratované a vlhké, přesto se rozpadne bez větší námahy. Okurky jsou skvělým doplňkem dodatečné svěžesti.
Caesar SalátOd PeterZa vznik salátu je obecně považován restauratér Caesar Cardini, italský přistěhovalec, který provozoval restaurace v Mexiku a ve Spojených státech. Jeho dcera Rosa vyprávěla, že salát vynalezl její otec ve své restauraci v mexické Tijuaně v době prohibice, když se v kuchyni na 4. července 1924 vyčerpaly zásoby. Několik Cardiniho zaměstnanců uvedlo, že pokrm vymysleli oni.
Kuřecí AdoboOd PeterPodstatou adobo je proces vaření, nikoliv recept. Na mírném ohni se zjemňuje štiplavý ocet, který zesiluje chuť masa a vytváří hedvábnou, lahodnou omáčku, která se vždy podává s voňavou bílou rýží. Jedná se o skutečně velkolepý a velmi jedinečný recept. Tento pokrm se doporučuje podávat s rýží.
Konfitované Kachní StehnoOd PeterKlíč k úspěšnému receptu na konfitovaná kachní stehna se skrývá v tuku. Starší kachní tuk, tedy kolikrát jste ho použili na konfitování, určuje, jak dobře ochucená budou vaše konfitovaná kachní stehna. Pokud kachní tuk vůbec nemáte, použijte máslo. Je to běžný způsob, jak si vytvořit základ z kachního tuku. Při každém vaření vznikne nově vyškvařený kachní tuk a vy ho budete mít stále více a více, nakonec máslo zcela ustoupí.
Kachní Prsa Sous VideOd PeterRecept, díky kterému si doma můžete připravit kachní prsa jako z michelinské restaurace. Pokud vlastníte sous vide a nikdy jste neudělali recept na kachní prsíčka, pak jste o hodně přišli. Hej! To maso je nedopečeno! Kachní maso, je červené maso. To je na míle vzdálené kuřecímu nebo krůtímu masu, vyžaduje dosažení teploty 63C uvnitř, aby bylo bezpečné ke konzumaci, stejně jako hovězí maso. Vaříme minimálně 2 hodiny, ale jak víme, vaření 3-4 hodiny je také v pořádku, protože prakticky neexistuje způsob, jak maso převařit, když už, tak ho to jen udělá křehčím. Kachní prsa se krájí na tenké plátky a podávají se s plackou.
Cane’s Smažené KuřeOd PeterTento recept se snaží napodobit kuře ze sítě restaurací rychlého občerstvení Raising Cane's. Tento řetězec založili Todd Graves a Craig Silvey v roce 1996 v Baton Rouge v Louisianě.
Paštika z Kuřecích JaterOd PeterV mnoha receptech se kuřecí játra nejprve uvaří na pánvi a poté se rozmixují v kuchyňském robotu. Metoda v tomto receptu spočívá v rozmixování syrových kuřecích jater, což je podle mého názoru mnohem lepší. Důvod je jednoduchý, během vaření máme absolutní kontrolu nad teplotou, v žádném případě se nám paštika nerozvaří, což zajistí vynikající výsledky a pěknou růžovou barvu uvnitř. Ve francouzských kuchařkách se tento recept nazývá Pâte en Terrine.

This website would like to use cookies to improve your experience.