napoje recepty

Drinky, Koktejly a jiné Nápoje

Zde můžete vyhledávat pouze recepty uvedené v kategorii Nápoje.
Dopřejte si nějaký luxusní drink, jejich příprava je tak snadná!

Jahodová MargaritaOd PeterOblíbený koktejl Frozen Margarita údajně vytvořil dallaský restauratér Mariano Martinez v roce 1971. Inspirován automaty Slurpee, které viděl v obchodě 7-Eleven, dostal Mariano Martinez nápad použít stroj na výrobu mražených nápojů k vytvoření konzistentní a pohodlné mražené margarity. Pořídil si stroj na výrobu nealkoholické zmrzliny a upravil jej tak, aby mohl míchat a dávkovat směs tequily, limetkové šťávy a triple sec, čímž vznikl první stroj na výrobu mražené margarity.
Irská KávaOd PeterIrská káva vznikla v hospodě Dolphin v Dublinu v roce 1940. Nápoj se nakonec rozšířil i do přístavu Foynes a/nebo Sheridan měl tento nápoj již dříve, a to ho vedlo k tomu, že ho podával cestujícím na letišti. Někteří také uvádí jeho americký původ v New Yorku, nikoli v San Francisku. První případ irské kávy ve Spojených státech uvádí newyorská kritička jídla Clementine Paddlefordová v roce 1948, když hovořila o Dni svatého Patrika. Hovoří o irské kávě a receptu, který je podobný tomu dnešnímu. Ta sice vznikla dříve než Irish Coffee v San Francisku, ale právě v San Francisku se tento druh nápoje skutečně uchytil, takže newyorský původ je často opomíjen.
Gold Fashioned KoktejlOd PeterOld fashioned koktejl je zde již od poloviny 19. století. Recept na old fashioned je známý jako úplně první koktejl, než došlo k rozvoji pokročilých barmanských technik a receptur v pozdější části 19. století. Dodnes je to jeden z nejikoničtějších a velmi oblíbených koktejlů mezi milovníky whisky. Existuje mnoho variant tohoto koktejlu. Je to jednoduše proto, že cukr můžete vyměnit za mnoho zajímavých ingrediencí, jako je med, agávový sirup, zlatý sirup, a vytvořit tak spoustu nových a zajímavých variací tohoto nápoje.
Old Fashioned KoktejlOd PeterKoktejl Old Fashioned se podává od poloviny 19. století. Recept na old fashioned je známý jako úplně první koktejl, než došlo k rozvoji pokročilých barmanských technik a receptur v pozdější části 19. století. Dodnes je to jeden z nejikoničtějších a velmi oblíbených koktejlů mezi milovníky whisky.
Kořeněné YuzuOd PeterSkvělý podzimní nápoj. Podává se horký, takže se skvěle hodí na chladný večer. Recept je postaven na klasickém konceptu hot toddy, ale místo obyčejné vody používáme černý čaj, aby nápoj získal větší komplexnost. Volitelně můžete do směsi nebo jako ozdobu přidat libovolné citrusové plody, protože jako základ používáme Yuzu, není to nutné.
Negroni SbagliatoOd JúliaRecept na Negroni Sbagliato je spíše na hořké straně, takže buďte varováni, nebo do drinku přidejte nějaký jednoduchý sirup nebo dokonce med. Sbagliato znamená v italštině „chybný“, „falešný“ nebo „špatný“. Legenda praví, že nápoj vznikl omylem, když před několika desítkami let barman v milánském baru Basso připravující Negroni popadl láhev prosecca místo láhve ginu.

This website would like to use cookies to improve your experience.