barbecue recepty

Recepty na Grilování a Uzení

Zde můžete vyhledávat pouze recepty uvedené v kategorii Grilování.
V případě uzení masa – barbecue, sem použil gril stylu Kamado.

Texaská Krůtí PrsaOd PeterKrůtí prsa jsou jedním z nejvíce podceňovaných kusů masa. Když se dobře okoření a vyudí, může vám na talíři přinést úžasný zážitek. Uzené máslo je absolutní hvězdou tohoto receptu. I když je tento recept snadný na přípravu, vyžaduje určité dovednosti kolem grilování, které dokáží udržet stabilní teplotu.
Kuřecí SatayOd PeterSatay byl ovlivněn indonéskou, malajskou a thajskou kuchyní, ale jeho původ je široce uznáván jako indonéský ostrov Jáva. Satay je masový pokrm, který se marinuje, napíchává na špíz, griluje a podává se běžně s arašídovou omáčkou. Recept se brzy rozšířil do blízkých zemí jihovýchodní Asie díky jejich těsné blízkosti, cestovním a obchodním vazbám, které mezi těmito zeměmi existovaly. Satay lze nalézt v mnoha zemích jihovýchodní Asie, včetně Malajsie, Singapuru, Thajska, Filipín, Bruneje a Východního Timoru, kde se přizpůsobil místnímu stylu vaření a přísadám a má svou vlastní výraznou chuť.
Uzený Hovězí SteakOd PeterPodstata tohoto receptu je opravdu jednoduchá, nízké a pomalé uzení steaku k dokonalosti. Tento pomalý proces zajistí, že maso bude dokonale vyuzené a propečené podle vašeho přání. Tuto metodu můžete použít téměř na všechny druhy steaků z hovězího masa. Obvykle jej podávám se zelenými fazolkami.
Chimichurri “Omáčka”Od PeterChimichurri je jedním z těch tajemných receptů, u kterých vlastně vůbec netušíme, jak a kdo je vytvořil. V knihách, které popisují jídlo Latinské Ameriky a které byly napsány před rokem 1991, se chimichurri neobjevuje, s výjimkou brožury s recepty, která doprovázela pevnou vazbu v sérii Time-Life "Foods of the World". Zdá se, že omáčka se dostala do popředí poté, co se na scéně objevila vlna knih o grilování. Zdá se, že původ je ze Sicílie, ale to je opravdu jen spekulace.
“Carolina” Trhané VepřovéOd PeterSkvělý recept na vepřové maso ze Severní Karolíny, šťavnaté, uzené a naložené v pikantní octové omáčce. Na tenhle recept můžeme použít vepřovu kýtu nebo plec. Tlakový hrnec tento tvrdý kus masa bez námahy zjemní a doslova se bude rozpadat.
Uzená RybaOd PeterHistorie Uzení potravin existuje již mnoho tisíc let. Přesná historie objevu tohoto procesu není zcela jasná, ale předpokládá se, že to byla jedna z prvních technik, která pomáhala konzervovat maso a ryby. Uzené ryby jsou obzvláště dobré, protože ryby nemají příliš mnoho chuti, a proto mohou velmi dobře absorbovat kouř, což v kombinaci s cukrem a kořením vytváří velmi lahodný zážitek. Pokud jde o výběr ryby pro tento recept, hodí se jakákoli, ale k uzení se hodí zejména makrela.
Maso na HamburgeryOd PeterVelmi jednoduchý recept na ochucení masa na hamburgery, bez ohledu na to, jaký hamburger se chystáte připravit, hovězí nebo vepřový, rozplácnutý nebo tlustý. Vždy platí že nejlepší maso je čerstvě namleto. Vždy volte tučnější maso jako je hovězí nebo vepřová plec nebo krk. Ja osobně preferuju "smashed" burger, maso je na tenko roztlačeno na planči. Roztlačením masa se zajistí perfektní kontakt s grilovací plochou a na mase se do zlatova opeče na celé ploše.
Uzená PanenkaOd PeterUzená panenka je skvělý recept který přináší opravdu dobré výsledky. Snadno se připravuje a uzení vyžaduje relativně krátkou dobu. Toto maso dokáže velmi dobře absorbovat kouř, získá příjemnou komplexní chuť. V našem receptu vstřikujeme do vepřového masa tekutinu, aby zůstalo vlhké a hydratované po celou dobu vaření.

This website would like to use cookies to improve your experience.