recepty

Ostatní Recepty

Recepty co nezapadají do žádné kategorie.
Najdete zde recepty na vajíčka, omáčky, omelety a různé přílohy.

Sýrový Toast s KimčiOd PeterSýrové toasty s kimči jsou populárním druhem jídla, které kombinuje korejskou základní potravinu kimči se sýrovými toasty západního světa. Přesný původ tohoto pokrmu není jasný, ale předpokládá se, že se objevil v Jižní Koreji v roce 2000 jako součást rostoucího trendu korejské moderní kuchyně. Toasty se sýrem kimči se staly v Jižní Koreji oblíbenou svačinou nebo lehkým jídlem a získaly si oblibu i v jiných částech světa, zejména v oblastech s velkým počtem korejského obyvatelstva nebo velkým zájmem o korejskou kuchyni. Často se podává v kavárnách, restauracích nebo pouličních stáncích a lze si ho snadno připravit i doma.
Korejské KimčiOd PeterKimči je tradiční korejský fermentovaný pokrm, který se konzumuje již více než tisíc let. Vyrábí se kvašením zeleniny, jako je zelí napa, ředkvičky, šalvěj nebo okurky, spolu s kořením, solí a dalšími přísadami. Původ kimči sahá až do dávných dob, kdy lidé v Koreji uchovávali zeleninu solením a skladováním v hliněných nádobách. Postupem času se tento proces vyvinul v kvašení zeleniny s kořením, čímž vznikla chutná a zdravá potravina. Kimči bylo důležitou součástí korejské stravy, zejména v zimních měsících, kdy bylo čerstvé zeleniny málo. Bylo také považováno za léčivou potravinu, která pomáhala předcházet nemocem a zlepšovala trávení. V 16. století se kimči v Koreji stalo ještě populárnějším po objevení chilli papriček, které pokrmu dodaly pikantní nádech. Používání chilli papriček mělo také zdravotní účinky, protože pomáhalo zvyšovat krevní oběh a zlepšovat trávení.

Sečuánske Mapo TofuOd PeterHistorie sichuanského tofu Mapo sahá až do konce 19. století, do doby dynastie Čching. Pokrm vytvořila žena jménem Chen Mapo, která byla majitelkou malé restaurace v provincii Sečuán. Chen Mapo byla známá svými vynikajícími pokrmy z tofu a vytvořila tofu Sichuan Mapo jako způsob, jak využít zbytky surovin a uspokojit své zákazníky. Název "Mapo" pochází z přezdívky Chen Mapo, což v sečuánském dialektu znamená "stará žena s pihami". Legenda praví, že Chen Mapo byla známá pro svou vrásčitou tvář, ale její pokrmy z tofu byly tak chutné, že lidé navzdory jejímu vzhledu do její restaurace stále chodili.
Rajčatová SalsaOd PeterSalsa pochází z dob Aztéků, Inků a Mayů. Domorodí obyvatelé vytvářeli vlastní verze salsy z rajčat, chilli papriček a semen dýní, ale "oficiální objev" pro zbytek světa nastal až po dobytí Mexika Španěly v roce 1500. Tato směs ingrediencí se stala oblíbenou v celé španělské civilizaci a v roce 1571 Alonso de Molina pojmenoval pokrm salsa.
Česnekový ChlébOd PeterČesnekový chléb můžete ho připravit z bílého chleba, bagety nebo jakéhokoli jiného kusu chleba. Dobře poslouží i starý chléb, který se znovu ohřeje v troubě.
Domácí MüsliOd PeterProč utrácet majlant za müsli tyčinky nebo müsli směs, když si je můžete vyrobit za zlomek ceny? Nejtěžší na pečení granoly je poznat, kdy je hotová. Použití nízké teploty v troubě pomáhá granolu vysušit, aniž by došlo k jejímu přepálení, ale mějte na paměti, že granola nebude suchá hned po vytažení z trouby, ale bude se vysušovat, až vychladne, takže ji vyndejte z trouby, až bude vypadat lehce opečená a bude vonět po vařeném medu. Jde nám o to, aby voněla upečeně a měla farbu do zlato hněda.
Kalbi MarinádaOd PeterKrátká žebra Suwon galbi jsou specialitou korejské provincie Gyeonggi-Do. Říká se, že Suwon galbi vzniklo v restauraci Hwachunok, která byla otevřena ve 40. letech 20. století. V té době byl Suwon největším trhem s dobytkem v zemi, což dává smysl, proč se Hwachunok rozhodl podávat sladká a slaná hovězí žebírka. Galbi si rychle získalo oblibu.
Omáčka TzatzikiOd PeterTarator byl v Osmanské říši název pokrmu z mletých vlašských ořechů a octa. Příprava tzatziki je velmi stará. Pravděpodobně tato omáčka vznikla za účelem využití přebytků z výroby jogurtu. Slovo Tzatziki pochází z perského zhazh, což znamená směs bylinek. Recepty podobné Tzatziki jsou velmi oblíbené v zemích Blízkého východu, v Řecku a na jižním Balkáně. V Turecku je Cacik variací Tzatziki s kořením Sumac, čerstvou mátou a vodou: podává se jako polévka nebo příloha. V balkánských zemích se tato omáčka jmenuje Tarator a je obohacena o vlašské ořechy a někdy i o mletou cibuli. Tarator je oblíbený také v Albánii a často se spojuje s grilovanými chobotnicemi.
Salát ColeslawOd PeterTento pokrm byl původně vytvořen v Nizozemsku. Výraz coleslaw pochází z nizozemského výrazu koosla, což znamená "zelný salát". Recepty podobné salátu coleslaw byly nalezeny a používány v amerických domácnostech již od roku 1770. Jedním z nejzásadnějších momentů v historii salátu coleslaw však bylo vytvoření majonézy v 18. století.
Bibimbap OmáčkaOd PeterBibimbap je oblíbený korejský pokrm z rýže, který se podává s různě ochucenou zeleninou, kimči, masem nebo tofu a je doplněn syrovým vejcem a omáčkou bibimbap. Bibimbap si nejlépe vychutnáte tak, že všechny ingredience promícháte lžící, aby se chuť jednotlivých přísad rovnoměrně rozložila. Bibimbap byl původně známý jako "goldongban" což znamená smíchání různých předmětů s již uvařenou rýží, ve 14. století a později jako "bubimbap" na konci 19. století. Mezi lety 1800 a 1900 se bibimbap výrazně změnil, pokud jde o přísady přidávané do mísy.
Bramborový SalátOd PeterTato příloha se ve většině evropských zemí tradičně podává o svátcích, například o Vánocích. Není jasné, jak a kdo tento recept vymyslel, můžeme ho nazvat lidovým. V současné době je tato příloha běžná i mimo sváteční období.
Podlité BramboryOd PeterTento recept kombinuje dvě techniky. Nejprve se brambory osmaží na másle. V pozdějších fázích se vaří ve vývaru. Tekutina je dále vaří a nakonec se do brambor vsákne a pomůže jim dále zhnědnout. Nakonec získáme krásně křupavé brambory plné chutí.
Chimichurri “Omáčka”Od PeterChimichurri je jedním z těch tajemných receptů, u kterých vlastně vůbec netušíme, jak a kdo je vytvořil. V knihách, které popisují jídlo Latinské Ameriky a které byly napsány před rokem 1991, se chimichurri neobjevuje, s výjimkou brožury s recepty, která doprovázela pevnou vazbu v sérii Time-Life "Foods of the World". Zdá se, že omáčka se dostala do popředí poté, co se na scéně objevila vlna knih o grilování. Zdá se, že původ je ze Sicílie, ale to je opravdu jen spekulace.
Jak uvařit rýži?Od PeterJak vařit rýži? Každý má svůj vlastní způsob vaření rýže. Zde je jednoduchý recept, který se týká jedné z nejběžnějších potravin rýže. Tento recept se hodí na všechny druhy rýže. Je to proto, že celá technika je pomalá a šetrná a umožňuje rýži se dostatečně dlouho napařovat, aby se uvařila, aniž by se přidávalo příliš mnoho vody navíc.
Krémová Bramborová KašeOd PeterJednoduchý recept na krémovou bramborovou kaši. Dalším způsobem, jak tento recept připravit, je použití metody sous vide. Proč? Při vaření brambor metodou sous vide nedosahujete bodu varu vody. Brambory uvařené při nižší teplotě chutnají poněkud více bramborově, jednoduše si zachovají více chuti.
Domácí HranolkyOd PeterRecept na čerstvé, dvakrát smažené domácí hranolky, může to být ještě lepší? pokud jste si ještě nedělali vlastní hranolky, přicházíte o hodně!
Cane’s OmáčkaOd PeterTato omáčka je legendární. Recept na omáčku Cane's se zjevně snaží napodobit omáčku z Raising Cane's Amerického fastfood řetězce rychlého občerstvení. Výsledek je sladký, slaný, kyselý, to vše zjemněné majonézou s kopancem od česneku.
Solný Lák na DrůbežOd PeterTenhle způsob používá sůl k rozkladu bílkovin v mase, aby mohlo absorbovat vlhkost a udržet ji. Poté, co sůl rozloží bílkoviny, se bílkoviny při pečení nesrazí, což znamená, že se při pečení vyloučí méně vlhkosti. Množství vody není tak důležité, jen se ujistěte, že je maso zcela ponořené. Velmi důležité je však mít správnou slanost roztoku, která by se měla pohybovat kolem 5%. Nejčastěji solím maso, jako jsou krůtí prsa, protože mají tendenci se při pečení velmi vysušovat. Výhody jsou tak skvělé, že pokud máte čas, rozhodně doporučuji tento postup provést pro jakékoli drůbeží maso nebo celé na celé kuře či jinou drůbež. Pokud se snažíte o křupavější strukturu (hlavně co se týče kůže), doporučuje se místo toho použít suchá metoda nasolení masa, při kterém se vyloučí více vlhkosti.
Maso na HamburgeryOd PeterVelmi jednoduchý recept na ochucení masa na hamburgery, bez ohledu na to, jaký hamburger se chystáte připravit, hovězí nebo vepřový, rozplácnutý nebo tlustý. Vždy platí že nejlepší maso je čerstvě namleto. Vždy volte tučnější maso jako je hovězí nebo vepřová plec nebo krk. Ja osobně preferuju "smashed" burger, maso je na tenko roztlačeno na planči. Roztlačením masa se zajistí perfektní kontakt s grilovací plochou a na mase se do zlatova opeče na celé ploše.
Paštika z Kuřecích JaterOd PeterV mnoha receptech se kuřecí játra nejprve uvaří na pánvi a poté se rozmixují v kuchyňském robotu. Metoda v tomto receptu spočívá v rozmixování syrových kuřecích jater, což je podle mého názoru mnohem lepší. Důvod je jednoduchý, během vaření máme absolutní kontrolu nad teplotou, v žádném případě se nám paštika nerozvaří, což zajistí vynikající výsledky a pěknou růžovou barvu uvnitř. Ve francouzských kuchařkách se tento recept nazývá Pâte en Terrine.
Křehké TěstoOd PeterFrancouzský šéfkuchař Guillaume Tirel byl první který jeho přípravu popsal ve svém rukopise "Le Viandier". Neexistuje jediná verze křehkého těsta. Existuje několik variant a také domácí recepty upravené podle potřeb. Křehké těsto je druh těsta, které se často používá jako základ koláče, quiche, dortu nebo flanelu. Ve francouzštině se nazývá Pâte Brisée. Křehké těsto lze použít k přípravě sladkých i slaných koláčů, jako je jablečný koláč nebo quiche.
Nakládané OkurkyOd JúliaRecept na nakládané okurky vznikly před více než 4 000 lety, kdy staří Mezopotámci začali okurky namáčet do kyselého nálevu, aby je uchovali. Od té doby jsou okurky základem kultur po celém světě a jsou proslulé zdraví prospěšnými účinky a lahodnou chutí.
Francouzská Míchaná VejceOd PeterJak udělat míchaná vajíčka? Není to tak snadné, jak se zdá, pokud to chcete dělat správně na francouzský způsob. Tento recept vás provede postupem podle originální francouzské kulinářské techniky pro Oeufs Brouillés / míchaná vejce na francouzský způsob. Nejdůležitější je dávat pozor, abyste vejce nerozvařili. Výsledek musí být krémový, ale zároveň musí vejce držet tvar.
Osaka OkonomiyakiOd PeterTenhle okonomiyaki recept pochází z japonského města Osaka. Základem téhle umami palačinky je čerstvě nakrájené zelí na proužky, nebo taky možno použít římsky salát, důležité je aby to křupalo. Vejce s moukou utvoří těsto, to slouží jako lepidlo které po uvaření drží celou placku pohromadě.

This website would like to use cookies to improve your experience.