hovězí recepty

Recepty z Hovězího Masa

Zde můžete vyhledávat pouze recepty uvedené v podkategorii Hovězí maso.

Mexické Grilované MasoOd PeterTradiční příprava carne asada zahrnuje marinování hovězího masa ve směsi různých přísad, které mohou zahrnovat citrusové šťávy (jako je limetka nebo pomeranč), česnek, cibuli a různé koření. Tato marináda pomáhá zjemnit maso a propůjčit mu lahodnou chuť. Hovězí maso se po marinování griluje na otevřeném plameni nebo na rozpáleném grilu a dodává mu autentickou barbecue chuť. Carne asada se často podává s různými přílohami, jako jsou tortilly, guacamole, salsa, grilovaná cibule a koriandr. Je to všestranné jídlo a můžete si ho vychutnat v různých podobách, jako jsou tacos, burritos, quesadillas, nebo jednoduše jako samostatné jídlo s přílohou.
Tahjské Kari MasoOd PeterKhua Kling, také známý jako „Kua Kling“ nebo „Khua Kling Moo“, je tradiční thajské jídlo s kořeny v jižním Thajsku. Je to kořeněné a chutné jídlo, které je oblíbené mezi nadšenci thajského jídla, kteří si užívají pálivé jídlo a výrazné chutě. Přesný původ a historie Khua Kling nejsou dobře zdokumentovány, ale předpokládá se, že pochází z jižní oblasti Thajska, zejména z provincie Pattani. Toto jídlo je silně spojeno s kuchyní muslimské komunity v jižním Thajsku, známé jako Malajci nebo „Pattani“. Pokrm se připravuje tak, že se koření nejprve roztluče dohromady, aby vznikla pasta nebo v thajštině „khua“. Pasta se poté smaží na oleji, dokud se nerozvoní, čímž vznikne bohatý a aromatický základ. Poté se přidá mleté maso a za stálého míchání se smaží s kari pastou, dokud se neprovaří, což umožní, aby se chutě spojily.
Vetnamské PhoOd PeterPolévka Pho je tradiční vietnamská polévka, která si získala oblibu po celém světě. Historie polévky pho sahá až do počátku 20. století, do doby francouzské kolonizace Vietnamu. Polévka Pho vznikla původně v severním Vietnamu, v oblasti Hanoje, jako pouliční jídlo prodávané prodavači, kteří se pohybovali po ulicích se svými přenosnými kuchyněmi. Předpokládá se, že slovo "pho" vzniklo z francouzského slova "pot-au-feu", což znamená "hrnec na ohni". Původní polévka pho se připravovala z hovězích kostí, které se vařily několik hodin, aby vznikl aromatický vývar. Vývar se pak ochucoval kořením, jako je badyán, skořice a hřebíček, a podával se s rýžovými nudlemi, tenkými plátky hovězího nebo kuřecího masa a čerstvými bylinkami, jako je koriandr a bazalka. Polévka Pho se rychle stala oblíbenou mezi vietnamskou dělnickou třídou, která ji často jedla k snídani nebo obědu. S rostoucí oblibou polévky pho ji začalo prodávat stále více prodejců a nakonec se rozšířila po celé zemi.
BorščOd PeterBoršč je polévka, která je tradičně spojována s východoevropskou kuchyní, zejména s kuchyní Ukrajiny, Ruska a Polska. Původ boršče je poněkud nejasný, ale předpokládá se, že vznikl v oblasti východní Evropy, která se dnes nazývá Ukrajina. První zmínky o boršči pocházejí z poloviny 16. století z Ukrajiny. Polévka se připravovala z červené řepy, která byla v té době oblíbenou ingrediencí ukrajinské kuchyně. Název "boršč" pochází z ukrajinského slova "boršč", což znamená "kyselý".
Guláš z Černého PivaOd PeterČeský guláš na černém pivu je tradiční české jídlo, které se vaří už po staletí. Je to vydatný guláš z hovězího masa, zeleniny a tmavého piva. Použití tmavého piva v guláši je pro českou kuchyni jedinečné a dodává pokrmu bohatou, robustní chuť. Pokrm se obvykle podává s houskovým knedlíkem a je oblíbeným jídlem v chladnějších měsících. Historie českého guláše na černém pivu je úzce spjata s historií vaření piva v České republice, která má dlouhou a bohatou tradici sahající až do středověku.
Hovězí StroganoffOd PeterHovězí Stroganov je klasické ruské jídlo z dušeného hovězího masa a omáčky ze zakysané smetany. Původ hovězího Stroganova není zcela jasný, ale předpokládá se, že jej v polovině 19. století vytvořil kuchař ve službách rodiny Stroganovových, bohaté ruské rodiny se silnými vazbami na císařský dvůr. Původní recept na hovězí Stroganoff obsahoval tenké proužky hovězího masa osmažené na másle a podávané v bohaté omáčce ze zakysané smetany. Postupem času se recept rozšířil o další přísady, jako jsou houby, cibule a hořčice. Oblíbený se stal v Rusku a dalších částech Evropy a nakonec se dostal i do Spojených států, kde se v polovině 20. století stal oblíbeným pokrmem.
Tacos z Hovězích ŽeberOd PeterVynález kukuřičného plochého chleba je prastarý a sahá až do doby 1500 let př. n. l. do říše Aztéků. Slovo "taco" je však velmi nové, pochází od mexických horníků těžících stříbro v 18. století. Střelný prach byl zabalen do papíru jako "taquito" a před odpálením se vkládal do skal. V té době už bylo tacos známé jako jídlo dělnické třídy, k níž patřili i horníci. Díky tomu se jejich pouliční jídlo nazývalo "tacos de minero", známé také jako "hornické tacos". Jednalo se o kukuřičnou tortillu s pikantní náplní z levných odřezků a orgánů. Tento každodenní pokrm byl sytý, chutný a cenově dostupný.
Cannelloni s Hovězím RagúOd PeterPrvní písemná zmínka o cannelloni pochází od Gia Batta Magiho z Arezza, který je uvedl mezi svými toskánskými recepty. Uvádí se však, že k jejich zrodu došlo krátce poté v Kampánii, víceméně v první polovině devatenáctého století. V té době se neapolský kuchař Vincenzo Corrado ve své knize "Kuchař Galante" zmínil o receptu na velké pacchero , které se nejprve uvaří a poté naplní nádivkou z masa a lanýžů a poté se přelije masovou omáčkou a upeče.
Burgundské HovězíOd PeterBoeuf Bourguignon je tradiční francouzské jídlo, které pochází z francouzského Burgundska. Původ Boeuf Bourguignon sahá až do středověku, kdy rolníci a zemědělci v Burgundsku vařili tvrdé kusy hovězího masa v červeném víně, aby maso změklo. Pokrm se obvykle podával s chlebem nebo bramborami a byl základem regionální kuchyně. Postupem času se recept na Boeuf Bourguignon zdokonaloval a do pokrmu se přidávaly další ingredience, jako je cibule, slanina a houby. Důležitou součástí receptu se stalo také víno, které se používá k přípravě hovězího masa, přičemž mnoho kuchařů používá burgundské víno, které pokrmu dodává výraznou chuť. Na počátku 20. století si Boeuf Bourguignon získal oblibu i mimo Francii díky úsilí kulinářských spisovatelů a šéfkuchařů, jako byli Auguste Escoffier a Julia Childová. Julia Childová zařadila recept na tento pokrm do své slavné kuchařky "Mastering the Art of French Cooking" (Ovládnutí umění francouzské kuchyně), což přispělo k jeho popularizaci ve Spojených státech a dalších zemích.
Boloňská OmáčkaOd PeterHistorie boloňské omáčky, známé také jako ragú alla Bolognese, je hluboce zakořeněna v italských kulinářských tradicích. Pochází z města Bologna v regionu Emilia-Romagna v severní Itálii. Omáčka má bohatou a složitou historii, která sahá několik století zpět. Nejstarší známý recept připomínající boloňskou omáčku lze nalézt v kuchařce s názvem „L'Apicio Moderno“, kterou napsal Cesare Lancellotti na konci 18. století. Omáčka však pravděpodobně existovala v nějaké formě i před tím. Předpokládá se, že recept na ragú alla Bolognese se v Bologni předával z generace na generaci a postupem času se vyvíjel a zdokonaloval.
Uzený Hovězí SteakOd PeterPodstata tohoto receptu je opravdu jednoduchá, nízké a pomalé uzení steaku k dokonalosti. Tento pomalý proces zajistí, že maso bude dokonale vyuzené a propečené podle vašeho přání. Tuto metodu můžete použít téměř na všechny druhy steaků z hovězího masa. Obvykle jej podávám se zelenými fazolkami.
Maso na HamburgeryOd PeterVelmi jednoduchý recept na ochucení masa na hamburgery, bez ohledu na to, jaký hamburger se chystáte připravit, hovězí nebo vepřový, rozplácnutý nebo tlustý. Vždy platí že nejlepší maso je čerstvě namleto. Vždy volte tučnější maso jako je hovězí nebo vepřová plec nebo krk. Ja osobně preferuju "smashed" burger, maso je na tenko roztlačeno na planči. Roztlačením masa se zajistí perfektní kontakt s grilovací plochou a na mase se do zlatova opeče na celé ploše.
Yakisoba NudleOd PeterYakisoba je velmi oblíbené japonské pouliční jídlo. Je to velmi všestranný recept, u kterého můžete využít spoustu kreativity abyste si je upravili podle sebe. Pokrm se poprvé objevil ve stáncích s jídlem v Japonsku kolem třicátých let minulého století. Nudle jsou typicky ochucené omáčkou které základ je postaven na worčestru.
Dušené HovězíOd PeterDušené hovězí je možná jedním z nejlepších a nejjednodušších receptů na přípravu. Dušení masa je způsob vaření, který je starší než prakticky jakýkoli jiný typ vaření. Od chvíle, kdy člověk poprvé rozdělal oheň, se téměř okamžitě naučil, jak pomalu vařit maso na mírném ohni po dlouhou dobu.
Hovězí BulgogiOd PeterHovězí bulgogi pochází z provincie Pyongan v Severní Koreji, ale je velmi oblíbeným pokrmem v Jižní Koreji. Nejčastěji marinované plátky hovězího masa, připravený na grilu nebo na plotýnce. Často se také v domácí kuchyni restuje na pánvi. Svíčková, roštěná nebo hrudí jsou často používané kusy hovězího masa pro hovězí bulgogi. Pokud zamíříte na vkusnější verzi, mleté maso můžete nahradit kterýmkoli z těchto kusů masa, případně můžete hovězí bulgogi grilovat.

This website would like to use cookies to improve your experience.